Teória: Hranie PC hier a ako to asi funguje v rôznych vekových skupinách Našli ste sa v niektorej ?

Pred nedávnom sa pod jedným mojim herným statusom rozbehla celkom zaujímavá diskusia na tému, aké vekové kategórie vlastne hrávajú  PC hry, a ako to majú doma zmanažované tie staršie ročníky. Ponúkam vám teda taký môj pohľad  na danú vec, keďže poznám rôzne kategórie hráčov.

Deti a mládež

Táto kategória hráčov, to má z manažovaním času relatívne jednoduché z môjho pohľadu. Po vyučovaní  príde domov, porobí domáce úlohy, niekedy ani to nie, a ide sa hrať, prípadne ak je s kým vypadne sa von s kamošmi.

Starší zamestnaný single

Ak je človek už starší, je single, a je zamestnaný, tak tiež to má ešte ako tak relatívne jednoduché, samozrejme tu treba brať do úvahy profesiu akú vykonáva.

Ale v zásade by zrejme mohlo platiť, že takíto single človek príde s práce, a ak nie je zrovna TV maniak, tak PC hry sú pre neho vítaný relax po práci.

Ok poďme o level vyššie Gamer žijúci s partnerkou

Toto je už trocha náročnejšie. Čas totiž treba deliť medzi prácu,, partnerku a  milované PC hry. Stavím sa tiež, že treba viac strážiť financie, ako keď som single, a proste si odpustiť niektoré hry, ktoré sa mihnú na Steame.

Samozrejme záleží kde som zamestnaný. V tomto prípade je ešte ideálny stav, ak si vášnivý hráč nájde partnerku podobne vášnivú hráčku.

Vášnivý hráč s rodinou a deťmi

Tak toto je podľa mňa najvyšší level manažovania času medzi rodinu a hry. Tu záleží aj na faktore, aké staré deti máme.

Ak máme malé dieťa, tak počítam, že aké koľvek hranie sa na nejaký čas padá, a všetok čas je venovaný malému potomkovi.

Ak však máme deti trocha staršie, prípadne v puberte, a nebodaj tiež zamerané na PC hry, ako hráč máme s polovice vyhrané, keďže môžeme v prípade viac detí poriadať aj také menše rodinné LAN party.

Samozrejme tiež musíme deliť čas  na prechádzky, dovolenky a venovanie sa manželke.

Záver

 

Toto sú samozrejme len také moje teórie, a predstavy ako by to asi mohlo fungovať. Budem však rád, ak my poviete svoje vlastné skúsenosti, a či som sa v  predstave fungovania hráča v rôznych situáciách trafil.