Recenzia: Zaujímavá PowerBanka ADATA Dashdrive Air

ADATA DashDrive Air

9

Dizajn

9.0/10

Funkcie

9.0/10

Pre

  • Ćítačka SD kariet
  • Kapacita batérie
  • Rozmery zariadenia

V týchto dňoch som dostal na testovanie celkom zaujímavé zariadenia alebo gadget ak chcete, ktoré sa nazýva ADATA Dashdrive Air. A jedná sa o celkom zaujímavú kombináciu zariadení.

Dizajn

ADATA DashDrive Air je vlastne akási čierna, relatívne ľahká krabička, kde na jednej strane máte microUSB na nabíjanie batérie, ktorá sa nachádza v tomto zariadení a kalsický USB port.

Na opačnej strane sa nachádza čítačka SD kariet, no a na hornej strane sa nachádzajú LED diódy, ktoré detekújú, akú funkciu tohto zariadenia máme práve aktívnu. A aké funkcie toto malézariadenia má?

PowerBanka

Jednou z hlavných funkcií zariadenia ADATA DashDrive Air je PowerBanka. V takto relatívne drobnom zariadení sa nachádza totiž batérie s kapacitou neuveriteľných 5000 mAh. Ako do tak malého zariadenia vtesnali takú kapacitu nerozumiem, ale evidentne sa im to podarilo.

Takže to máme PowerBanku. Poďme však k ďalšej nemenej zaujímavej funkcii tohto zariadenia, a tou je akési bezdrátové úložisko.

Úložisko

No úložisko. V prípade ADATA DashDrive Ari je to trocha nadnesený názov, keďže zariadenie nedisponuje vlastnou pamäťou. Avšak môžete doň zasunúť SD kartu svašou hudbou či filmami.

Ok poviete si, ale ako sa potom k tým mojim filmom dostanem, ako si ich pozriem? Nuž veľmi jednoducho.

Do vášho smartphonu, či už je to iOS alebo Android, si stiahnete príslušnú aplikáciu. Pomocou nej sa pripojíte na WiFi Hotspot samotného DashDrive Air a voala, môžete počúvať svoju hudbu, pozerať svoje obľúbené filmy, napríklad aj  cestou v autobuse.

Napadlo ma však tiež ďaľšie využitie, kde si na nejakom meetingu, zamestnanci s SD karty v zariadení,s tiahnu do svojich tabletov príslušné prezentácie, a môže sa veselo brainstormovať.

Funkcie ADATA DashDrive Air sa pritom prepínajú naozaj veľmi jednoducho. Slúži na to trojica mikrospínačov, ktoré sa nachádzajú na vrchu zariadenia.

Záver

ADATA DashDrive Air je celkom šikovná, a praktická viacčelová PowerBanka. V tak malom zariadení skutočne poteší batéria s kapacitou 5000 mAh. A ako bonus tu máme čítačku SD kariet a vlastný WiFi hotspot, pomocou ktorého môžeme k dátam na SD karte pristupovať zo svojho smartphonu, vďaka špeciálnej aplikácii.

Pomocou tejto aplikácie môžeme súbory prehrávať, kppírovať, presúvať, či mazať. Proste robiť s nimi všetky bežné činnosti.

Ak teda hľadáte nejakú tú Powerbanku, myslím, že ADATA DashDrive Air by mohlo byť celkom zaujímavé riešnie.