Recenzia: Soundblaster X P5 zaujímavé herné slúchadlá

9

Dizajn

9.0/10

Kvalita zvuku

8.9/10

Spracovanie

9.0/10

Pre

  • Dizajn
  • Zvuk

Proti

  • Niekomu nemusí sedieť tento typ slúchadiel

Priatelia, pred istým časom som mal možnosť testovať celkom zaujímavé herné slúchadlá Creative Soundblaster X  P5.

Popravde keď som zistil, že sa jedná o takzvané štuple, bol som v spojení s gamingom predsa len troška skeptický. A úprimne povedaná tento druh slúchadiel extra nemusím. A tak som bol trocha  v rozpakoch a tak trocha aj zvedavý čo to dá.

Dizajn

Dizajnovo sú tieto slúchadlá spracovaní naozaj špičkovo. Nájdete tu dva 7mm meniče, ktoré sú ukryté v štýlovo dizajnovanom striebornom kryte.

sbxp5

Nasleduje   dostatočne dlhý káblik, ktorý obsahuje aj dovládanie slúchadiel. A čo nájdete na tomto mini ovládači, ktorý je tak isto veľmi elegantne navrhnutý?

V prvom rade sa tu nachádza mikrofón, multifunkčné tlačidlo, ktoré  je určení buď na prijímanie hovorov, alebo prehrávanie, či pozastavenie hudby, no a samozrejme nesmie chýbať ani tlačidlo na stlmenie mikrofónu. Káblik je následne zakončený 3,5 mm jackom.

A ako to zvučí?

Nuž aj keď som bol sprvu veľmi skeptický, keďže tento typ  slúchadiel nie je moja šálka kávy, a už vôbec sa mi nespája s hraním, musím konštatovať, že  ma slúchadlá prekvapili.

Totiž Creative použil pri týchto slúchadlách špeciálny systém, ktorý umožnil vytvorenie reálne a veľmi pekne znejúcich basov, a aby bola odozva meničov čo najlepšia, v Creative ich potiahli titánom..

fea_01

Nuž a treba uznať, že v spojení s dodávaným software, bolo naozaj poznať, že sa s vyladením zvuku v Creative veľmi pohrali.

Dokonca aj v hrách ako sú strieľačky znel zvuk veľmi dobre, a prirodzene. Aspoň pre mňa. A tieto slúchadlá ma presvedčili, že aj takýto typ slúchadiel môžeme zaradiť k herným slúchadlám.

Záver

Takže ak hľadáte herné slúchadlá, ktoré by ste však zároveň radi používali aj ako slúchadlá k vášmu mobilu, myslím, že Soundblaster P5 sú pre vás to pravé orechové.