Recenzia: Ideapad Y700 herný fešák od Lenovo

Lenovo Idepad Y700

Lenovo Idepad Y700
9.4

Dizajn

9.9/10

Možnosti pripojenia zariadeni

9.9/10

Audi

8.9/10

Výdrž batérie

8.8/10

Pre

  • Dizajn
  • Vynikajúci herný výkon
  • Slušé množstvo portov

Proti

  • Hlučnejšie chladenie pri dlhších session
  • Audio nie uplne pre audiofila aj keď neviem či to je vlastne mínus

V týchto dňoch a týždňoch sme mali spoločne  s jednou mojou známou možnosť testovať herný notebook spoločnosti Lenovo označený ako Lenovo Ideapad Y700.

Ja som sa pozrel na technické parametre notebooku, a moja známa priamo na to, ako na tomto zariadení bežia rôzne hry. No  a teraz si povieme ako Y700 ako budeme notebook v texte nazývať dopadol.

Dizajn

Dizajnovo sa herný kúsok Ideapad Y700 skutočne veľmi podaril.

Na prvý pohľad nás upútal kvalitný 15,6 palcový  UHD displej, ktorý mal veľmi dobré pozorovacie uhly, a vynikajúce podanie farieb, ktoré je podľa nás pri hrách veľmi dôležité.

Pod displejom sa nachádza dvojica reproduktorov renomovanej značky JBL. A to že je to JBL je na kvalite zvuku, ktorý z notebooku vychádza naozaj poznať.

Tak isto sa nám celkom pozdávala dobre spracovaná klávesnica, na ktorej sa veľmi dobre píše a samzorejme pomocou ktorej sa veľmi dobre hrajú hry.

Notebook priamo v akcii

Klávesnica disponuje červeným podsvietením, čo pôsobí pri celkovom dizajne notebooku veľmi štýlovo.

Pod klávesnicou nájdeme klasický touchpad, ktorý však pri hraní hier využijete len minimálne. a  myslím, že každý hráč si k notebooku radšej pripojí kvalitnú hernú myšku.

Poďme sa však pozrieť aj na to, ako je na tom notebook s rôznymi portami.

Na jednej strane notebooku sa nachádza HDMI port, dvojica USB 3.0 portov a LAN port.

Na druhej strane nájdete potom čítačku SD kariet, jeden USB 2.0 port a kombo jack .

Chladenie je  potom spracované veľmi štýlovo otvormi na zadnej strane, ktoré v nás evokovalo  motory stíhačky, alebo vesmírnej lode. Poďme sa však pozrieť pod kapotu.

Zdroj fotogtrafií tu

 

Hardware

V našom prípade sme mali k dispozícii model s grafickou kartou Nvidia GTX 960M.

Ako procesor bol v našom prípade zvolený Intel Core i7 o štyroch jadrách, no a RAM bolo v notebooku krásnych 16GB. Konektiviu do internetu nám zabezpečoval jeddnak LAN port, ale samozrejme nechýba ani WiFi pripojenie v až ac štandarde. ako aj Bluetooth 4.0

Notebook potom ako úložisko disponoval klasickým 500GB diskom,  čo nám umožnilo sa trocha rozšupnúť pri inštalácii hier. Lebo predsa len, ak máte v zariadení len 256GB SSD musíte sakra zvažovať čo nainštalujete.

A čo sme na Y700 hrali? Jednak sme ho potrápili mojim obľúbeným benchmarkom a to hrou Eurotruck Simulátor 2, Áno verte alebo nie ale táto hra je slušný benchmark.

Čo sa hralo?

Samozrejme nechýbal ani Battleffield 3, či napríklad Ghost in Shell Standalone Complex Online, ktorý je na to že je to free to play titul graficky veľmi podarený a dosť náročný na hw.

Samozrejme, všetky spomenuté a aj mnohé iné hry sme hrali na najvyšších možných detajloch a trochu sme notebook týrali.

Notebook zvládal všetky skúšky celkom s prehľadom, jediné čo bolo trocha na prekážku, bol zvýšený hluk ventilátorov.

Ale to sa pri niekoľko hodinových herných session dá tak trocha očakávať, a zvlášť pri notebooku.

A verte tomu že v našom prípade niekoľko hodín znamená pokojne aj 4 hodiny hrania vkuse.

Avšak nie len hrami je človek živý aj keď je Y700 hlavne herný stroj, a tak sme sa pozreli na to, ako sa na ňom pozerajú filmy, či počúva hudba.

Treba povedať, že tu si reproduktory JBL odviedli svoju prácu celkom dobre.

Samozrejme nemožno očakávať zážitok na úrovni audiofilov, ale na notebookvé reproduktory je to veľmi slušný zážitok ako pri počúvaní hudby tak aj pri pozeraní filmov.

Záver

Čo dodať na záver nášho testu?

Lenovu sa pri notebooku Ideapad Y700 podaril celkom pekný kúsok.

Vyrobili notebook ktorý má sakra dobré parametre a podáva výborné herné výkony ako pri starších hrách tak aj pri absolútnych novinkách.

Za to môže ďakovať kombinácii grafickej karty, dostatku RAM a samozrejme výkonnému CPU od spoločnosti Intel.

Trocha môže prekážať vyššia hlučnosť chladiaceho systému pri dlhších herných session, ale treba vziať do úvahy, že je to notebook a nie desktop.

JBL zvuk síce nie je pre absolútnych audiofilov, ale tak isto mysíme že nikoho neurazí ako pri hraní hier, tak aj pri počúvaní hudby alebo pozeraní filmov.

Celkovo sme boli obaja s notebookom Ideapad Y700 veľmi spokojný.

No a ak hľadáte Vianočný darček a nebojíte sa vyššej cenovky, myslím že Y700 môže byť celkom dobrá voľba.

P.S: Malée vysvetlenie toho, prečo sú tu aj produktové fotky. Nuž viete to je tak keď si psomeniete že by ste mali nafotiť zariadenie, keď je zariedenie už dávno odnesené  kurérom