Recenzia: Creative SoundBlaster X7 skvelý zvuk v netradičnom dizajne

Soundblaster X7

Soundblaster X7
9.9

Dizajn

9.9/10

Možnosti pripojenia zariadeni

9.9/10

Kvalita zvuku

10.0/10

Pre

  • Netradičný dizajn
  • Množstvo vstupov a výstupov
  • Veľkýý výkon

Proti

  • Chýba aux in pre jack

Pred istým časom som dostal možnosť testovať zariadenie Sondblaster X7, a tak sa na túto zaujímavú záležitosť dnes pozrieme trocha bližšie.

Dizajn

Povedať o X7 že sa jedná o klasickú externú zvukovú kartu by bolo trocha trúfalé, pretože X7, je o niečo viac, respektíve oveľa viac, ako len klasická externá zvukovka.

Sondbalster X7 je totiž už viac hifi zosilovač ako ona omielaná zvuková karta. Aj keď samozrejme plní aj tú funkciu. Ale pekne po poriadku.

Keď X7 vytiahnete s krabice, pozeráte sa na veľmi netradične ba až futuristicky dizajnované zariadenie.

Prednej strane X7 dominuje veľký otáčavý potenciometer, pomocou ktorého regulujete hlasitosť celého zariadenia.

Mriežka pod nápisom Creativ v skutočnosti nie je chladenie, ako som si pôvodne myslel, ale za mriežkou sa schováva celkom kvalitný mikrofón. Pod mikrofónom sú lačidlá na vypnutie  a zapnutie zariadenia, zapnutie dolby ši funkcie SBX  pre lepšie basy.

Pod týmito tlačidlami nájdeme už len vstup na mikrofón a dva výstupy pre slúchadlá. Jeden pre  malý a druhý pre veľký jack.

Na ľavej strane sa nachádza jeden USB port, ktorý slúži ako USB host, teda tu môžete pohodlne nabíjať všemožné USB zariadenia.

Poďme sa však pozrieť na zadnú stranu zariadenia. .Jednak tu nájdete 4 impedance konektory pre klasické hifi reproduktory. Dva pre ľavý a dva pre pravý reproduktor.

jeden RCA linkový vstup, jeden RCA linkový výstup, optický vstup aj výstup, c/sub výstup, či  microUSB vstup, ku ktorému keď pripojíte PC tak X7 následne slúži ako zvuková karta.

X7 má však jednu zvláštnosť, a tou je prepínač výkonu. Chvíľu som totiž špekuloval, na čo mám v krabici dva adaptéry. Všetko vysvetlil prepínač impedance, ktorý prepína medzi 4 či 8 ohmami, no a pre každú polohu je treba trocha iný adaptér, aby nedošlo k nechcenému poškodeniu zariadenia. Nechýba tu samozrejme ani možnosť pripojenia cez NFC, či Bluetooth.

Ako to hrá?

Aby som toto zariadenie mohol patrične otestovať, dostal som k dispozícii aj odporúčané reproduktory. A to síce model E-EMU XM7. No a treba povedať, že toto je naozaj smrtiaca kombinácia.

X7 dá totiž v spolupráci s týmito reproduktormi priam úžasný zvuk, a myslím že toto kombo by si zamiloval aj nejeden náročnejší audiofil. Ono 100 watt je 100 watt a naozaj to celkom poznať.

Podanie basov aj výšok je v tomto prípade pre mňa osobne viac ako luxusné. Aj keď samozrejme toto je dosť subjektívna záležitosť každého jedného z nás. Tak či onak X7 hrá jednoducho viac než dobre.

Záver

Čo dodať na záver? Ak ste trocha náročnejší na audio, a hľadáte zariadenie s kopou možností pripojenia, netradičným dizajnom a skvelým zvukom, tak myslím, že môžem Soundblaster X7 len a len odporučiť