Prekoná Bebo v popularite Xsplit a OBS?

Dnes tu mám pre Vás celkom zaujímavú záležitosť. Článok bude zaujímať hlavne tých, ktorý s času na čas streamujú na Twitchi. Zdá sa totiž, že nám rastie nový kráľ streamovaciho softvér zvaný Bebo.

Ak sa vám názov zdá povedomý z inej oblasti, tak máte pravdu. Presne na tej  istej doméne voľakedy sídlila sociálna sieť Bebo. Teraz tu však sídli spomínaný softvér, tak sa poďme pozrieť čo   je to zač.

 

Bebo by som nazval takým  all in one riešením, od layot a scene editora pre stream až po poskytovanie  stránky pre donations. Ale poďme pekne po poriadku.

 

PRvou dôležitou časťou je akýsi scene editor. Tu máme možnosť, vybrať si s niekoľkých  preddefinovaných vzhľadov, a to podľa toho akú hru práve streamujeme. Prípadne máme možnosť vytvoriť si layout streamu od základov.

 

Môžeme tu vložiť rôzne grafické prvky. webkameru, či dokonca rôzne alerty, ktoré Bebo tiež podporuje, prípadne môžeme importovať alerty z iných služieb.

 

Zaujímavo funguje detekcia streamovanej hry. Vžduy ju musíte  zadať do vyhľadávania, a ak ju má Bebo medzi podporovanými hrami, okamžite ju rozpozná. Prípadne sa nepodporovanú hru pokúsi rozpoznať. Samozrejmosťou je podpora rôzných capture kariet. A v prípade webkamery nechýba ani chromakey filter na kľúčovanie.

 

Ďalším nemenej dôležitým oknom je akési štúdio. kde máte pod palcom absolútne všetky prvky streamu. Vidíte tu chat, preview okno, či akcie ako nového followera, či napríklad ak vám dal niekto donate. PRosot máte hneď prehľad, a odpadá nutnosť mať zapnutý prehliadač, tým pádom ďalej zaťažovať drahocenné CPU a RAM .

 

Samozrejmosťou  je pre autorov Bebo aj poskytovanie takzvanej tipping page, cez ktorú vám diváci môžu poslať donate. Ale z bezpečnostných dôvodov musí mať donator nick na Tiwtitchi, a bez prihlásenia na Twitch proto donate nepošlete.

 

Samostatnou kapitolou je ich technická podpora. A to v tom najlepšom zmysle slova. Zo začiatku som ais niečo zle nastavil, a rozmrzený s prvotného nadšenia som stream označi ako katastrofálnu tragédiu.

Asi o minútu na to mi priamo v aplikácii pípol support chat z otázkou čo sa deje, a ako sa dá pomôcť. Tu mi spadla sánka prvý raz.

 

Supporťák si vypýtal screenshot nastavení siete a vôbec celého programu, a perfektne sme to spoločne odladili, a tu my moja sánka spadla podruhé. Takýto geniálny prístup som nevidel v programe zdarma, ale asi ani v platených službách už pekne dlho.

 

Ako teda hodnotím Bebo?

Bebo je veľmi zaujímavý softvér, ktorý poskytuje všetky potrebné služby pre streamera v jednom balíku, a má priam luxusnú podporu. Na to, že je len v alpha verzii je to veľmi kvalitný kúsok, a dúfam, že sa ľuďom okolo Bebo bude s vývojom dariť. a budú mať dosť financií na zdokonalovanie tohto parádneho softvéru.

Program sťahujte na tomto odkaze

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.