Livestation služba pre tých čo chcú byť v obraze

Livestation

Livestation
9.9

Obsah

10.0/10

Aplikácie

9.9/10

Kvalita streamu

9.9/10

Pre

  • Všetky významné spravodajské stanice
  • Appky pre OS X, iOS a Android Linux aj Windows
  • Príjemná cena za premium

Proti

  • Miestami nefunguje stream v aplikáciách ale na webe ano
  • Platforma pred migráciou na nový systém čo vlastne ani nie je mínus

Pred nejakým piatkom náš operátor Slovak Telekom vyradil s ponuky Magio TV stanicu CNN, ktorú som inak celkom rád sledoval. A napadlo ma, že by nemuselo by zlé nájsť nejaký live stream tejto stanice.

A tak som na Twitter hodil otázku, či niekto vie o možnosti, ako sledovať CNN naživo online cez internet.

Napokon sa ozval @FilipHorky, že už nejaký ten piatok používa službu Livestation a vraj nie len na sledovanie CNN. Samozrejme mne nebolo viac treba, a išil som si službu Livestation obzrieť trocha lepšie, a ostal som príjemne zaskočený.

Čo je Livestation

Ak by som mal Livestation charakterizovať nejako stručne, tak jeden môj kamarát to charakterizoval ako Spotify pre spravodajské stanice,a  myslím, že sa temer trafil.

Livestation totiž poskytuje živé vysielanie množstva svetových spravodajských staníc, a za mierny poplatok dostanete pridanú hodnotu v podobe prémiovích staníc. A aké stanice na Livestation nájdete?

Nájdete tu stanice ako Aljazeera English, Aljazeera America, i24News, France24, Euronews, RT, CNN International, CCTVNews, BBC World News, CNBC EMEA, Bloomberg, CNC News a mnohé iné.

Web a aplikáice.

Vysielanie je pritom možné sledovať viacero spôsobmi. Ten prvý spôsob je klasicky cez prehliadač. Livestation však disponuje aj kvalitnou desktop aplikáciu pre Windows, OS X ale aj pre Linux.

Tá napríklad umožňuje okrem klasického sledovania jednej stanice, aj vytvorenie akejsi videosteny,  a tak môžete sledovať povedzme šesť staníc súčasne. Pričom zvukovú stopu máte aktívnu vždy len jednu, a zaujímavé je aj to, že stream v ostatných oknách absolútne nelaguje.

Screen Shot 2014-12-29 at 15.34.20

 

Screen Shot 2014-12-29 at 15.36.33

Screen Shot 2014-12-29 at 15.36.09

iOS a Android aplikácie.

Samozrejmosťou sú potom aplikácie pre tablety s OS Android a iOS, a tak isto pre smartphony s touto platformou. No a treba povedať, že sú spracované veľmi príjemne a kvalitne. Stream v nich sa načítava temer okamžite, a je  kvalitný a v pohode sledovateľný.

Premium

Ako som spomínal vyššie, Livestation poskytuje aj spoplatnené premium služby, ktoré sú však vzhľadom na poskytnutú informačnú hodnotu relatívne lacné.

Za necelých 5 euro mesačne totiž získavate prístupp k streamom CNN International CNBC EMEA, či napríklad BBC World News. Všetky osatné streamy potom bežia vo vyššej kvalite.

A ako je to s legálnosťou služby?

Pýtate sa ako môže Livestation poskytovať priamo stremay všetkých týchto spravodajských staníc? Nuž Livestation je totiž priamo partnerom týchto staníc, a tým pádom, poskytuje ich streamy absolútne legálne  a  bez strachu z toho, že im stream jednoho dňa vypnú.

Záver

Takže ak máte radi pohľad na rôzne udalosti vo svete z viac uhlov tak ako ja, a radi si sem tam pozriete spravodajské stanice, určite sa oplatí Livestation minimálne vyskúšať.

Prvý týždeň tejto služby máte v premium režime totiž zdarma. Avšak ja uvažujem, že toto bude jedna z mála vecí, ktoré si pravdepodobne aj predplatím.