Flox 2.0 Intuitívny systém na tvorbu a správu eshopov

Flox 2.0

Flox 2.0
9.9

Ovládanie

9.9/10

Jednoduchosť

9.9/10

Pre

  • Jednoduché ovládanie
  • Intuitívne nástroje

Proti

  • Asi ani nemá zatiaľ jeden z mála systémov v ktorom som sa nestratil

V týchto dňoch som dostal na testovanie od  BiznisWebu ich nový systém pre správu eshopov Flox 2.0.

Treba povedať, že od prvej verzie sa toho zmenilo naozaj veľa, a samozrejme k lepšiemu. Nový Flox, má veľa vychytávok, ktoré majiteľom eshopov uľahčia život. A ako sa s Floxom 2.0 pracuje sa pozrieme v nasledujúcej recenzii.

Administrácia

Administrácia webu alebo eshopu v systéme Flox 2.0 , je veľmi jednoduchá a intuitívna. Prvé čo potrebujeme urobiť, je registrovať sa, a získať tak adresu niečo.biznisweb.sk alebo niečo.flox.sk.

Po získaní adresy, mena a hesla sa prihlásime do administrácie, ktorá je inak veľmi zrozumiteľne navrhnutá. Je rozdelená do niekoľko sekcií.

Máme  tu sekcie Stránky, Produkty, Objednávky, Klienti, Dizajn, Súbory, a Nastavenia. Poďme teraz o jednotlivých sekciách.

Stránky

Po kliknutí na sekciu Stránky, sa nám objavý štruktúra nášho webu s hlavnými stránkami a podstránkami. Tu môžeme nové stránky jednoducho pridávať, či upravovať už existujúce, jediným kliknutím na danú stránku.

 

A aké mám možnosti povedzme úprav? Nuž celkom bohaté. Povedzme že si chcem upraviť napríklad titulku. Po kliknutí na šipku vedľa sa mi objavia položky, ako Vlastnosti, náhľad, presunúť stránku hore či dole v štruktúre , a samozrejme možnosť zmazať stránku, či kopírovať ju inam.

Ak si kliknete na Vlastnosti stránky dostanete ďalšie možnosti. Jednak je to tab Hlavné kde môžete stránku premenovať alebo premiestniť ju v štruktúre, ďalej tu je tab SEO, kde si nastavíte rôzne SEO parametre stránky, ako popis či kľúčové slová.

Výborné na Flox 2.0 je, že SEO parametre sa nenastavujú len globálne pre web ako celok, ale nastavujete ich pre každú podstránku samostatne. Čo vidím ako výhodu v prípade, že predávate povedzme viac druhov produktov.

Produkty

Ďaľšou sekciu v systéme je sekcia Produkty. V tejto sekcii si vytvoríme jednak kategórie prodouktov ktoré predávame, a jednak sekciu naplníme samotnými produktami.

Pridávanie produktov je veľmi jednoduché. Kliknete len na tlačidlo nový produkt, a intuitívny editor vás prevedie pridávaním.

Vyplníte napríklad hlavné info o produkte. Teda názov produktu, produktový obrázok, a výrobcu či značku. Pridáte následne krátky a dlhý popis výrobku.

Stanovíte cenu produktu bez či s  DPH, a ak je produkt v akcii pridáte mu percentá v zľave. Tak isto aj pri produktoch môžete nastaviť SEO parametre na každý jeden produkt.

Objednávky

Ďaľšou sekciu v systéme Flox 2.0 je sekcia objednávky. Tu vidíme stav objednávok. Jednak či je objednávka vybavená, či sa objednávka len vybavuje, prípadne v akej hodnote je objednávka.

Tiež tu môžeme vystaviť predfaktúru, dať ju vytlačiť, či vytvoriť objednávku novú. Tak isto tu máme prehľad uhradených a neuhradených faktúr, takže hneď vieme, ktorý zákazník nám ešte neráčil zaplatiť za tovar či služby, a ktorý už všetko uhradil.

Klienti

Ďalšou položkou systému je položka Klienti. Tu si môžme vytvoriť zoznam firiem, osôb, či skupín klientov, ktorý u nás nakupujú pre našu ľahšiu orientáciu.

Dizajn

No a dostávame sa k pomaly najdôležitejšej časti prípravy nášho eshopu, a  tou je jeho samotný dizajn.

Autori Flox 2.0 mysleli naozaj na všetko, a pripravili veľmi silný nástroj na tvorbu dizajnu vášho eshopu.

Máte tu jednak pripravené množstvo šablón na rôzne témy. OD biznisových, cez Valentínske až po jedlo a pitie.

Ak si teda vyberiete tú svoju tému môžete ju v ďaľších taboch customizovať. Môžeme si tu jednak vybrať pozadie stránky, ďalej určiť ako bude vyzerať menu na stránke, môžeme si dokonca určiť rozloženie stránky, či má byť bez sidebaru, či má mať len jeden alebo sidebari dva.

Dokonca si môžete určiť šírku stránky. Teda ako široká má byť hlavička stránky v pomere k obsahovej časti webu, a naopak. Tieto parametre môžte určiť buď ako globálne pre celý web, či  ako odlišné pre  jednotlivé podstránky.

Súbory

Sekcia súbory je potom vlastne akási knižnica vašich obrázkov produktov, kde si nahráte potrebné obrázky, prípadne ich tam máte odložené pre neskoršie opakované použitie.

Nastavenia

Sekcia Nastavenia je tiež veľmi  obsiahla, a možno by vydala aj na samostatný článoček, ak by sme chceli ísť do podrobností. Nastaviť tu totiž môžete veci od všeobecných nastavení, až po veci týkajúce sa marketingu a PPC reklamy.

Záver

Ako vidno Flox 2.0 je  prepracovaný moderný systém na správu eshopov, v ktorom si každý, aj menej skúsený užívateľ jednoducho pripravý svoj vlastný web či eshop.

S Flox 2.0 sa totiž pracuje veľmi intuitívne a pohodlne.  Samozrejme tiež nechýbajú ani moderné aplikácie pre platformy iOS, či Android, a tak môžete svoj biznis kontrolovať v podstate odkiaľ koľvek.

Screenshoty k recenzii

2 komentáre pri “Flox 2.0 Intuitívny systém na tvorbu a správu eshopov

  1. Pán Oráč koľko u vás stojí takýto PR článoček? Máme záujem u vás odprezentovať naše služby.

    • Za prvé Rác nie Oráč a az druhé je to subjektívna recenzia po dlhodobom testovaní a nie PR článok. Tie jasne značím.

Komentáre sú uzavreté.