Blog v dohľadnom čae zmení doménu na .news dôvody v článku

Priatelia, dobre viete, že ja politiku nikdy n svojom blogu neriešim, keďže je to blog prevažne a hlavne o IT, a tak sem politika akosi nepatrí.  Lenže, niekedy v živote blogu príde ten moment, keď sa ani apolitický blog vyjadreniu k situácii nevyhne. 

 

Mnohý už isto správne tušíte, o čom bude tento post. Áno bude to o nelichotivej stuácii  okolo predaja SK-NIC do rúk zahraničnej spoločnosti CentralNiC v Británii, a s tým akosi nemôžem súhlasiť, a nemôžem sa s tým stotožniť. Ministerstvo síce tvrdí, že doménu kontroluje, ale asi viete akú majú u mňa dôveru. 

Miesto toho, aby to fungovalo ako v ČR,  kde má doménu v rukách CZ-NIC spravovaný neziskovým združením, a kde aj vďaka tomu vznikajú luxusné projekty ako router Turris Omnia, Slovensko radšej svoju národnú doménu predá do zahraničia. 

Smutné. A rozhodne sa nemôžem pod tento fakt podpísať, a ani svojim menom nijako podporovať , a dotovať zahraničnú spoločnosť.  

 

A tak som sa rozhodol, že aj za cenu strát v SEO, opustím sk doménu, a prejdem pod novú doménu .news. Áno viem strata bude drsnejšia v Google pozíciách, a som si toho plne vedomí. Ale toto prosím berte skôr ako formu portestu voči tomu, ako sa štát chová k národnej doméne. 

1 komentár pri “Blog v dohľadnom čae zmení doménu na .news dôvody v článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *